Welcome to Juneau County!

County Board/Supervisors


District Map


Chairperson - Timothy J. Cottingham
First Vice-Chairperson - Howard Fischer 
Second Vice-Chairperson - Herb Dannenberg 


  • A
  • B
  • C
  • D
  • E
  • F
  • G
  • H
  • I
  • J
  • K
  • L
  • M
  • N
  • O
  • P
  • Q
  • R
  • S
  • T
  • U
  • V
  • W
  • X
  • Y
  • Z
D
  • M

District 1 - John McGinley

City of Mauston, Wards 6 & 7 Read More
  • P

District 2 - Mike Pech 

City of Mauston, Wards 1 & 2 Read More
  • S

District 3 - Kim T. Strompolis

City of Mauston, Wards 4 & 5 Read More
  • D

District 4 - Herb Dannenberg

City of Mauston, Ward 3; Town of Lindina, Ward 1 Read More
  • K

District 5 - Richard Kilmer

Town of Wonewoc, Ward 1; V. Union Center, Ward 1; V.  Wonewoc, Ward 1 Read More
  • M

District 6 - Betty Manson

Town of Plymouth, Ward 1; Town of Wonewoc, Ward 2; City of Elroy, Ward 4; Town of Fountain, Ward 2 Read More
  • Z

District 7 - Chris Zindorf

City of Elroy, Wards 1, 2, 3, 5, 6 Read More
  • K

District 8 - Judith A. Kennedy

Town of Fountain, Ward 1; Town of Lisbon, Ward 1;    Village of Hustler, Ward 1 Read More
  • K

District 9 - Mike Keichinger

Town of Orange, Ward 1; Village of Camp Douglas,  Ward 1 Read More
  • W

District  10 - Tom Winters 

Town of Armenia, Ward 1; Town of Cutler, Ward 1; Town of Finley, Ward 1; Town of Kingston, Ward 1; Town of Necedah, Ward 5 Read More
  • J

District  11 - Jack Jasinski

Town of Necedah, Ward 1; Village of Necedah, Ward 1
Read More
  • A

District  12 - John Ard

Town of Necedah, Ward 2 & 4 Read More
  • Z

District  13 - Ray Zipperer

Town of Clearfield, Ward 1; Town of Necedah, Ward 3                                        
Read More
  • V

District  14 - Vacant

City of New Lisbon, Ward 1, 2, 3, 5 Read More
  • G

District  15 - Roy Granger

City of New Lisbon, Ward 4, 6, 7 Read More
  • F

District  16 - Ray Feldman

Town of Germantown, Ward 1 & 2; Town of Necedah, Ward 6 Read More
  • T

District  17 - Steven Thomas 

Town of Lemonweir, Ward 1 & 4 Read More
  • C

District  18 - Timothy J Cottingham

Town of Germantown, Ward 3; Town of Lemonweir,  Ward 2; Town of Marion, Ward 1 Read More
  • F

District  19 - Howard Fischer

Town of Kildare, Ward 2, Town of Lemonweir, Ward 3; Town of Seven Mile Creek, Ward 1; Town of Summit, Ward 1 Read More
  • R

District  20 - James P. Ryczek

Town of Kildare, Ward 1 & 3, Town of Lyndon, Ward 3; Village of Lyndon Station, Ward 1 Read More
  • S

District  21 - Aimee Stieve

Town of Lyndon, Ward 1 & 2; Town of Seven Mile Creek, Ward 2; City of Wisconsin Dells, Ward 7 Read More